Det vil være et stort antall soldater involvert med stort avtrykk i Hattfjelldal. Her under også svenske soldater.
Øvelsen har søkelys på å lede og gjennomføre territorielle operasjoner med hovedvekt på sikring av viktig infrastruktur, tilstedeværelse i lokalmiljøet.
Det må påregnes forflytning av militære kjøretøy og personell, i tillegg til noe støy i løpet av øvelsesperioden, spesielt langs E6, Rv73, Villmarksveien og Susendalsveien i berørte kommuner.
Det kan bli fotpatruljer og kjøretøypatruljer langs veibanen, noe som kan føre til kortvarige forsinkelser for trafikanter.
Under øvelsen vil det gjennomføres markørspill mot avdelingene som øver. Det innebærer at det vil være sivil- eller paramilitært kledd personell med våpen i området. I tillegg kan det bli benyttet både pyroteknisk materiell og løsskudd. All bruk av slike effekter skjer med nødvendig sikkerhet ivaretatt.
Bjørn-Ivar Steinslett
Kaptein OMR-sjef HV-14212.